Nowa siedziba KAN

Spółka KAN ma nową siedzibę. Trzypiętrowy biurowiec o wysokim standardzie został wyposażony w nowatorskie rozwiązania techniczne, w tym elementy systemu KAN-therm. Ostatnie lata działalności firmy KAN były okresem wzmożonych inwestycji wiążących się z rozwojem produkcji i wprowadzaniem na rynek szeregu nowych, innowacyjnych produktów. Powstały nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe, zakupiono zaawansowane technologicznie urządzenia oraz kompletne linie do produkcji rur i kształtek, rozbudowano laboratorium badawcze, które wyposażono w unikalną aparaturę. Ukoronowaniem działalności inwestycyjnej firmy jest oddany właśnie do użytku, prestiżowy budynek biurowo-administracyjny spółki KAN.

- W pierwszej kolejności zadbaliśmy o warunki rozwoju naszej produkcji inwestując w hale, magazyny i urządzenia, teraz przyszedł czas na zapewnienie komfortowych warunków pracy dla ponad 120 pracowników spółki KAN i wprowadzenie się do nowej siedziby – mówi Sebastian Kaczan, dyrektor ds. handlu i marketingu Grupy KAN.

Trzypiętrowy biurowiec ma 2000 m2 powierzchni. Do jego budowy zużyto blisko 3300 m3 betonu, opleciono siecią ponad 10 km kabli instalacji elektrycznych oraz 35 km przewodów instalacji teletechnicznych. Budynek wyposażony jest w nowoczesne systemy klimatyzacji oraz instalacje grzewcze, w tym ogrzewania płaszczyznowego. Biurowiec został wzniesiony zgodnie z najnowszymi tendencjami w technice budowlanej, wśród których dominują wysoka jakość, energooszczędność oraz ekologiczny charakter zastosowanych materiałów. Charakteru nowej siedzibie dodają naturalne materiały – kamień i drewno – zastosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Nowa siedziba została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, pochodzące także z szerokiej grupy produktów Systemu KAN-therm. Należą do nich kompletne rozwiązania w zakresie rurowych systemów instalacyjnych wykonanych z tworzywa oraz stali.

- Zadbaliśmy, aby w nowym budynku znalazły się urządzenia najbardziej zaawansowane technicznie – wyjaśnia Sebastian Kaczan. - Do sterowania systemami grzewczymi zastosowaliśmy nasz najnowszy system automatyki bezprzewodowej KAN-therm Smart. Jest to inteligentna, komunikująca się radiowo automatyka sterująca ogrzewaniem podłogowym. Urządzenia Systemu KAN-therm Smart służą do precyzyjnej, bezprzewodowej kontroli temperatury i innych parametrów systemów grzewczych i chłodzących, decydujących o poczuciu komfortu w budynku. Pracujemy nad tym, by w przyszłym roku automatyka Smart była kompatybilna z inteligentnym systemem zarządzania budynków BMS (Building Management System).

System KAN-therm Smart jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Parametry ogrzewania w pomieszczeniach można ustawiać zdalnie, z poziomu obsługi bezprzewodowego termostatu, poprzez komputer czy smartfon. Ten innowacyjny system sterowania zapewnia doskonały komfort pracy pracownikom, a dzięki opcji SMART Start – funkcji uczenia się specyfiki budynku- gwarantuje wysoką energooszczędność i niższe koszty użytkowania nowej siedziby.

- Oczywiście ostatnie dokonania to nie koniec inwestycji KAN – dodaje Sebastian Kaczan. – Kontynuacją naszych działań rozwojowych będzie budowa rozległego, nowoczesnego Centrum Logistyczno-Produkcyjnego. W skład kompleksu wchodzić będą hale produkcyjne, przetwórstwa tworzyw sztucznych (PE, PP-R, PPSU), hale magazynowe wysokiego składowania oraz budynek socjalno-biurowy. Nowe inwestycje, będące przejawem stabilności oraz ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa, umacniają potencjał Grupy KAN i podnoszą jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017