Nagroda Red Dot dla Advantix Cleviva firmy Viega

Prestiżowa, międzynarodowa nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest produktom wyróżniającym się wyjątkowej jakości wzornictwem. W tym roku konkurencja była większa niż kiedykolwiek, ponieważ do konkursu zostało zgłoszonych ponad 6500 produktów z 60 krajów. Tylko 1644 z nich otrzymało wyróżnienie, a jednym z nich był właśnie odpływ prysznicowy Advantix Cleviva firmy Viega. 

„Zdobywcy nagród Red Dot udowodnili, że stworzone przez nich produkty są naprawdę doskonałe” – skomentował wyniki konkursu profesor Peter Zec, założyciel i Prezes Red Dot. Oceny dokonało międzynarodowe jury, złożone z doświadczonych ekspertów, którzy podejmowali wspólne decyzje odnośnie przyznanych wyróżnień. 

Odpływ Advantix Cleviva powstał przy współpracy z renomowanym niemieckim studiem projektowym ARTEFAKT design z Darmstadt. Miejsce wśród zwycięzców Red Dot zapewniło produktowi firmy Viega nie tylko efektowne wzornictwo, ale również funkcjonalność tego rozwiązania, która przekonała członków jury. Odpływ Advantix Cleviva można zamontować w dowolnym miejscu strefy prysznica, na przykład przy samej ścianie lub poziomo na środku. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów liniowych, woda jest tutaj odprowadzana w wąskim profilu ze stali nierdzewnej do centralnego wpustu. Ponadto profil ma odpowiedni spadek i osadzony jest bezpośrednio na warstwie jastrychu. Woda odpływa przez eleganckie wymienne wkłady ze stali nierdzewnej, dostępne w dwóch wzorach, z jednym lub dwoma otworami. 

Zwycięskie produkty są prezentowane na stronie internetowej Red Dot od 22 czerwca jako część specjalnej wystawy online. Odwiedzający znajdą tam poszerzone opisy, zdjęcia i dodatkowe informacje. Wyróżnione produkty można będzie również zobaczyć w Red Dot Design Museum w niemieckim mieście Essen.  

www.red-dot.org/en

Bezpłatna prenumerata