Książka CIEPŁOWNICTWO Obliczenia. Projektowanie. Energooszczędność

Do rąk czytelników Wydawnictwo Naukowe PWN oddaje nowe, uaktualnione wydanie książki poświęconej systemom ciepłowniczym i projektowaniu sieci cieplnych. III wydanie Ciepłownictwa zostało napisane przez cenionego znawcę tematu – profesora Aleksandra Szkarowskiego. Prezentowana publikacja obejmuje cały zakres zagadnień naukowo-technicznych dotyczących dziedziny zaopatrzenia odbiorców w ciepło – zarówno dla projektantów, wykonawców, użytkowników.

Z uwagi na poruszane w książce tematy jest ona podzielona na 3 główne części:

  1. Podstawy obliczeń i projektowania sieci cieplnych
  2. Podstawy obliczeń i projektowania węzłów cieplnych
  3. Oszczędzanie energii w ciepłownictwie

Książka ta, podobnie jak jej poprzednie wydania – doskonale wpisuje się w potrzeby rynku profesjonalnego – jest książką pierwszego wyboru dla inżynierów, instalatorów, projektantów systemów ciepłowniczych, a dzięki swoim walorom podręcznika akademickiego pomaga studentom kierunków technicznych, takich jak Inżynieria środowiska, Energetyka, Instalacje energii odnawialnej, Budownictwo itp.

Publikacja przeznaczona jest dla studentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunku Inżynieria Środowiska i studentów kierunków pokrewnych jako podręcznik do przedmiotów „Sieci i Centrale Cieplne”, „Ekonomika Gospodarki Cieplnej”, „Sieci i Instalacje Cieplne” itp., jak również dla uczniów szkół zawodowych i techników uczących się przedmiotów zawodowych związanych z ciepłownictwem.

Książka ta będzie również przydatna dla osób zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją sieci i centrali cieplnych, rozdziałem lub przesyłaniem ciepła oraz dla specjalistów odpowiedzialnych za planowanie i projektowanie systemów ciepłowniczych.

Prof. dr hab. inż. Aleksander Szkarowski jest profesorem tytularnym w Polsce i w Rosji. Przez wiele lat był wykładowcą Leningradzkiego Instytutu Inżynieryjno-Budowlanego – słynnego LISI (obecnie Sankt-Petersburski Państwowy Uniwersytet Architektury i Budownictwa). Od 1998 r. pracuje na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej. Jest uznanym specjalistą w zakresie zwiększania sprawności i ekologiczności spalania paliwa, ochrony atmosfery oraz oszczędzania energii cieplnej. Opracował hipotezę o pulsacyjnym mechanizmie gromadzenia tlenków azotu w turbulentnym płomieniu. Jest członkiem Prezydium Międzynarodowej Akademii Badań Stosowanych oraz Towarzystwa Naukowego Passive and Low Energy Architecture, a także wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych w Polsce,  Rosji i Ukrainie.

Bezpłatna prenumerata