Klub Instalatora na targach Instalacje 2014

W tym roku Klub Instalatora SBS miał do dyspozycji całą halę nr 4 na terenie MTP. Razem z SBS w hali: Armatura Kraków, Deante, emmeti, ESBE, Ferro, Ferroli, GSP, Idmar, Immergas, Kan, Kospel, Magnaplast, Newell, Purmo, Stiebel Eltron, Nibe-Biawar, Perfexim, Termo-Tech, Vailant Saunier Duval, Valsir, Verano, Vesbo, Wilo. Tradycyjnie zorganizowana została „Akcja autokarowa”, w ramach której hurtownie Grupy SBS przywiozły do Poznania ponad 3000 instalatorów z całej Polski. Każdy z gości otrzymał ciepły posiłek i napój.

Instalacje 2014 to także premiera nowego katalogu marek domowych SBS. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się samo stoisko SBS, a także prezentowane licznie wprowadzane w ostatnim czasie nowości, takie jak grzejnik Keller New, nagrzewnica Keller Air, pompy Keller i Nanopanel oraz systemy Nanopanel PP i PEX (dostępne od drugiej połowy 2014 r.). Pokazany został także po raz pierwszy kocioł Windsor Keller, który pojawi się w sprzedaży latem tego roku. Wiele pytań gości dotyczyło ogrzewania podłogowego Keller. Odwiedzający stoisko mogli nie tylko uzyskać fachowe informacje od ekipy SBS, ale także samodzielnie spróbować jak w łatwy sposób można instalować „podłogówkę”, dzięki specjalnej aranżacji stoiska.

Klub Instalatora podczas tegorocznej edycji targów oferował gościom wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy mody strojów roboczych, wieczorowych oraz plażowych zorganizowane na specjalnie przygotowanym profesjonalnym wybiegu. Spragnieni adrenaliny z kolei mogli oglądać występy Team Koxx, czyli braci Piotra i Pawła Reczków – mistrzów Polski w trialu rowerowym i wicemistrzów świata. Akrobacje na rowerach przyprawiały widzów o zawrót głowy i przeczyły prawom fizyki.

Z kolei dla miłośników łamigłówek SBS przygotował Grę Targową. Tu liczyła się współpraca drużynowa, gdyż w Grze brały udział 5-osobowe składy. Gra Targowa to krzyżówka, której kolejne hasła można było zdobyć odwiedzając stoiska poszczególnych wystawców i rozwiązując specjalnie przygotowane zagadki lub wykonując zadania – od sprawdzających wiedzę po całkowicie humorystyczne. Na koniec wystarczyło wymyślić hasło dla jednego z produktów, szczególnie zapamiętanego podczas odwiedzin stoisk wystawców biorących udział w Grze.

W poszczególnych dniach triumfowały drużyny firm: Mesan z Wejherowa, Hydraulik z Tucholi oraz Dommar z Jarocina, a ostatniego dnia najlepszą okazała się drużyna młodych adeptów sztuki instalatorskiej z zespołu szkół ze Świecia. Warto było zagrać, ponieważ nagrody ufundowane przez dostawców były niezwykle atrakcyjne. Podobnie jak nikt nie pożałował udziału w grach zręcznościowych. Zwycięzcy w rozgrywkach takich jak piłkarzyki, darts, czy cymbergaj również nie opuścili targów z pustymi rękami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017