Jubileusz 60 lat Taconova

Komfort zaczyna się od drobnych kroków, które prowadzą do wielkich rezultatów. To motto firmy Taconova, specjalisty w dziedzinie rozwiązań, zapewniających optymalną temperaturę wody i pomieszczeń. Historia przedsiębiorstwa, rozpoczęła się w latach 60. Z okazji jubileuszu Taconova udostępnia na swojej stronie internetowej materiały, dotyczące kolejnych dekad od momentu założenia firmy. Ta wirtualna podróż w przeszłość pokazuje, co poruszało wtedy świat i jak w tym czasie rozwijały się technologie firmy Taconova oraz jacy ludzie za nimi stali i w jaki sposób te produkty do dziś zapewniają użytkownikom ciepło i komfort.
Taconova rozpoczęła swoją działalność w 1961 roku pod nazwą Taco Heizungen AG, jako europejska spółka handlowa amerykańskiej grupy Taco. Na przestrzeni lat firma rozwinęła wiele innowacyjnych, częściowo opatentowanych rozwiązań, które odniosły sukces rynkowy i są cenione do dziś. Już w latach 60., 70. i 80. powstawały pionierskie produkty i prawdziwe evergreeny, takie jak automatyczny odpowietrznik TacoVent, termostatyczny zawór mieszający NovaMix, czy zawory równoważąco-pomiarowe TacoSetter i TopMeter. Później w ofercie pojawiły się solarne grupy pompowe, moduły świeżej ciepłej wody i mieszkaniowe węzły cieplne. – Od samego początku misją przedsiębiorstwa było uczynienie życia ludzi tak wygodnym, jak to tylko możliwe, dzięki innowacyjnym produktom i usługom – mówi Ralph Seewald, dyrektor zarządzający firmy Taconova. – Nasze rozwiązania ciągle poprawiały komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną w wielu obszarach techniki budowlanej, dzięki czemu są dziś bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej.
Od momentu założenia młoda firma szybko rozwijała swoją działalność w Europie. W latach 60. Taconova założyła kilka własnych filii i firm handlowych, a w latach 80. skupiła się już na rozwoju własnej marki na rynku europejskim. Rozszerzał się również asortyment produktów, Taconova stała się już nie tylko się producentem komponentów, lecz także niezawodnym dostawcą rozwiązań systemowych. Równolegle firma kilkakrotnie zmieniała nazwę i strukturę własnościową. W latach 80. Taconova należała przez jakiś czas do znanej Grupy Guinness. Później firma zmieniła właściciela na szwajcarską Avia Osterwalder Zürich AG i funkcjonowała pod nazwą Ostaco, by ostatecznie powrócić do Grupy Taco w 2017 roku. Zarówno Taconova, jak i Taco odniosły korzyści z tego posunięcia, dzięki połączeniu kompetencji i wzmocnieniu pozycji przedsiębiorstwa na świecie. Do asortymentu Taconova zostały w ten sposób włączone sprawdzone pompy obiegowe Taco.
Z szeroką ofertą w kategoriach równoważenia hydraulicznego, ogrzewania płaszczyznowego oraz techniki systemowej, armaturowej i pompowej, Taconova dostarcza dziś rozwiązania do różnorodnych zastosowań. Produkty firmy, oszczędzające zasoby naturalne, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi wymaganiami w zakresie technologii grzewczych, chłodniczych lub sanitarnych. – Jesteśmy dumni z tego, co do tej pory udało nam się wspólnie osiągnąć i cieszymy się już na następne 60 lat – podsumowuje Ralph Seewald. – Wierni naszemu hasłu „Comfort Solutions”, ciągle rozwijamy naszą ofertę produktów i usług, by zapewnić użytkownikom jeszcze bardziej odczuwalny komfort, bezpieczeństwo i jakość życia. – w przeszłości, dzisiaj i w przyszłości.
Specjalna strona jubileuszowa: www.taconova.com/en/60-years

Bezpłatna prenumerata