Hewalex w TOP10 europejskich producentów kolektorów

Hewalex po raz kolejny został odnotowany w prestiżowym rankingu światowych producentów płaskich kolektorów słonecznych tworzonym przez agencję badawczą SOLRICO. W najnowszej edycji Hewalex zajął 8. miejsce wśród państw europejskich. Jest to jedyna firma z Polski, która została ujęta w zestawieniu.
Jak podkreślają eksperci wybuch pandemii COVID-19 miał duży wpływ na rynek w 2020 roku i spowodował zmniejszenie sprzedaży większości największych producentów kolektorów płaskich spoza Chin. Skutki pandemii odczuł również rynek polski, który skurczył się w badanym okresie o 44%, na co wpłynęła nie tylko sytuacja epidemiologiczna, ale również brak zachęt dla właścicieli domów i mniejsza liczba dotacji gminnych niż w latach poprzednich.
W tym kontekście sukcesem jest zajęcie przez Hewalex 19 pozycji na świecie wśród producentów należących w większości do globalnych marek wytwarzających produkty na potrzeby wielu swoich przedstawicielstw krajowych, bądź też dla innych marek OEM.
Warto przypomnieć, że firma od początku swojego istnienia jest związana z rynkiem OZE, a w szczególności kolektorów płaskich, od których na początku lat 90. rozpoczął się jej dynamiczny rozwój. Wyjątkowa dbałość o jakość i sprawność produktów, sprawiły, że Hewalex z od lat zajmuje liczącą się pozycję na globalnym rynku producentów i dostawców systemów OZE.

Bezpłatna prenumerata