Grupa Saint-Gobain w gronie Top Employer

Grupa Saint-Gobain po raz piąty z rzędu została nagrodzona prestiżowym certyfikatem „Top Employers Poland 2018” oraz „Top Employers Europe 2018” nadawanym przez Instytut Top Employers, międzynarodową instytucję badającą najlepsze praktyki w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Grupę wyróżniono między innymi za szczególne podejście do rozwoju pracowników i ich umiejętności, budowanie wyjątkowej kultury organizacyjnej, a także zarządzanie talentami.

Top Employers Institute certyfikuje warunki pracy w firmach na całym świecie.
2 lutego zostały ogłoszone wyniki tegorocznego badania przeprowadzonego
w Polsce. Ocena polityki zatrudnienia firm odbyła się w oparciu o strategię rozwoju talentów, planowanie zatrudnienia, wdrażanie nowych pracowników (tzw. on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, kreowanie kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia oraz świadczeń, a także kulturę pracy.

Ludzie, którzy tworzą Saint-Gobain są dla nas niezwykle cenni. Dlatego staramy się tworzyć takie środowisko pracy, w którym pracownicy mogą czuć, że są pod dobrą opieką – nie tylko w rozumieniu bezpieczeństwa pracy, które dla Saint-Gobain jest bardzo istotne, ale także w kontekście indywidualnego rozwoju. Uzyskanie certyfikacji Top Employers 2018 i znalezienie się w gronie najlepszych pracodawców po raz 5 z rzędu, jest dowodem na to, że nam się to udaje – komentuje przyznane wyróżnienie Magdalena Kokosz, Dyrektor HR w Grupie Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji.

W ostatnim badaniu unikatowych wartości naszej marki, pracownicy wskazali 3 hasła, które kojarzą im się z Saint-Gobain: innowacyjność, szacunek i pasja – i to jest najlepsze podsumowanie naszych starań o budowanie przyjaznej kultury, dobrej atmosfery i sprzyjających warunków pracy. Nie do pominięcia jest również rola menedżerów, którzy na co dzień pracują ze swoimi zespołami i urzeczywistniają nasze ambicje bycia cenionym pracodawcą. Bez ich zaangażowania nie byłoby to możliwe – uzupełnia Magdalena Kokosz.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017