Geberit partnerem programu Strażnicy Rzek WWF

 Z okazji Światowego Dnia Rzek odbyła się konferencja inaugurująca program Strażnicy Rzek WWF. Wzięli w niej udział przedstawiciele WWF Polska oraz partnerzy. Geberit został partnerem strategicznym programu. 

Celem programu jest ochrona wyjątkowo cennego elementu polskiej przyrody, jakim są rzeki. Niestety działalność człowieka ma coraz bardziej niszczący wpływ, nie tylko na same rzeki i ich ekosystemy, lecz także na ich otoczenie. Zanieczyszczenie, sztuczne regulowanie nurtu, pogłębianie i inne ingerencje powodują nieodwracalne zmiany. Jedynie 20% polskich rzek istnieje dziś w niezmienionym, naturalnym stanie. Program Strażnicy Rzek ma uświadamiać skalę problemu, edukować, a także umożliwiać każdemu bezpośrednie działanie dla dobra środowiska. Program „Strażnicy Rzek WWF” jest narzędziem umożliwiającym wypełnienie społecznej misji na rzecz ochrony rzek przez każdego, komu los naturalnie płynących rzek nie jest obojętny – mówi Mirosław Proppe, prezes WWF Polska.

Każdy może zostać strażnikiem i pokazał narzędzia, które mogą być przydatne strażnikom, np. do monitoringu wybranego odcinka rzeki. Do programu można przystąpić poprzez zgłoszenie w specjalnym formularzu na stronie www.straznicy.wwf.pl

Prezentacja Przemysława Powalacza, prezesazarządu Geberit Polska, dotyczyła odpowiedzialności społecznej firmy oraz działań, jakie podejmuje ona dla zmniejszenia oddziaływania na środowisko i oszczędzania energii. Geberit jest liderem branży, jeśli chodzi o skalę wydatków na badania i rozwój. W roku 2017 było to blisko 80 mln franków. Wszystkie produkty są zoptymalizowane pod kątem ich przyjazności dla środowiska, maksymalnej oszczędności wody, wydajności i trwałości.

Ponieważ troska o środowisko i zasoby wodne pozostaje w centrum uwagi koncernu, pracownicy Geberit już od dłuższego czasu angażują się w program Strażnicy Rzek, organizując spływy kajakowe, rajdy lub spacery wzdłuż rzek. Teraz przyszła kolej na wsparcie zewnętrznych działań.

www.straznicy.wwf.pl
www.geberit.pl/wwf

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017