Forum prasowe Grupy Bosch

12 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Grupy Bosch. Tematem konferencji były wyniki finansowe Grupy za rok 2010, a także plany dalszego rozwoju spółek w Polsce.
Grupa Bosch w Polsce odnotowała w 2010 roku obrót na poziomie 717 milionów euro, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu do roku poprzedniego. Największym beneficjentem poprawy koniunktury w przemyśle był dział Techniki Przemysłowej, który zanotował w roku ubiegłym 27-procentowy wzrost obrotów. Mimo trudnej sytuacji w budownictwie mieszkaniowym, dział Dóbr Użytkowych i Technicznego Wyposażenia Budynków, ściśle związany z branżą budowlaną, odnotował w 2010 roku wzrost obrotów o 8% w stosunku do roku poprzedniego. Osiągnięty w 2010 roku wynik operacyjny był pozytywny. Jest to efekt wzrostu obrotów oraz optymalizacji kosztów operacyjnych.

Rozwój Grupy Bosch w Polsce w 2010/11
• wzrost obrotów Grupy Bosch w Polsce
o 12% do 717 mln euro
• wzrost zatrudnienia do 2200 osób

Kolektory słoneczne marki Junkers – Dział Techniki Grzewczej poszerza paletę urządzeń ekologicznych wykorzystujących energię słoneczną i geotermię

W 2010 Robert Bosch sp. z o.o. w dalszym ciągu rozbudowywała w Warszawie Centrum Kompetencyjne IT. Centrum powstało w roku 2008 i oferuje Grupie kompleksowe usługi informatyczne. Jest to jedno z trzech Centrów Kompetencyjnych IT Boscha na świecie, obok Indii i Brazylii.
W ubiegłym roku przedsiębiorstwo zainicjowało projekt „Bosch dla budownictwa”. Projekt adresowany jest do firm budowlanych, deweloperów oraz projektantów i ma na celu prezentację coraz wyższych kompetencji koncernu w obszarze techniki budowlanej.
Na dzień 01.01.2011 Grupa Bosch w Polsce zatrudniała łącznie 2200 pracowników, tj. o 140 osób więcej niż w roku poprzednim. Większość stanowisk pracy powstała w Fabryce Układów Hamulcowych we Wrocławiu. Liczba pracowników fabryki wzrosła do 821 osób, a do końca 2011 planowane jest zatrudnienie kolejnych 50 osób.
Motorem wzrostu są dla Boscha innowacyjne rozwiązania i nowe technologie. Dział Elektronarzędzi, który wprowadza na rynek rocznie ponad 100 nowości, wzmocnił swoją pozycję w branży. Podobne efekty wzrostu udziałów rynkowych osiągnął również dział Security Systems, który wprowadził do swojej oferty koncepcję produktów Easy Line. Dział Techniki Grzewczej poszerza paletę urządzeń ekologicznych wykorzystujących energię słoneczną i geotermię.
Grupa Bosch w Polsce z optymizmem weszła w rok 2011 i już w pierwszym kwartale osiągnęła dwucyfrowy wzrost obrotów. Wysoka dynamika sprzedaży powinna utrzymać się do końca roku.

Prelegenci konferencji od lewej: Volker Schiek, Krystyna Boczkowska, Włodzimierz Bramowicz, Mariusz Wolniak

Krystyna Boczkowska

Podczas konferencji zostały wygłoszone referaty:
- Pozytywny rozwój Grupy Bosch na świecie i w Polsce w 2010/11, Przezwyciężenie kryzysu i wzrost obrotów, referat Krystyny Boczkowskiej, prezesa zarządu firmy Robert Bosch w Polsce,
- Rozwój Fabryki Układów Hamulcowych, referat Volkera Schieka, dyrektora ds. ekonomicznych Fabryki Układów Hamulcowych Robert Bosch we Wrocławiu,
- Bosch Rexroth przygotowany do nowych wyzwań rynku, referat dr. Włodzimierza Bramowicza, prezesa zarządu Bosch Rexroth w Polsce,
- Dział branżowy Bosch Termotechnika, referat Mariusza Wolniaka, dyrektora generalnego działu Bosch Termotechnika w Polsce i prezesa zarządu firmy Buderus w Polsce.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017