Firma TCL Partnerem piłkarskiej Reprezentacji Polski

Chiński koncern TCL, wiodący producent elektroniki użytkowej oraz rozwiązań dla branży HVAC, został oficjalnym Partnerem Piłkarskiej Reprezentacji Polski. Firma znana jest również z produkcji wysokiej jakości klimatyzatorów, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce od 2019 roku jest Lindab Polska.

Niebagatelne znaczenie ma moment podpisania umowy, który przypadł przed jednym z największych turniejów piłkarskich odbywających się na świecie – EURO 2024. W imprezie wystąpi reprezentacja Polski, która, od 2016 roku, piąty raz z rzędu wywalczyła awans na wielkie mistrzostwa międzynarodowe.

Oficjalne ogłoszenie współpracy pomiędzy koncernem TCL a Polskim Związkiem Piłki Nożnej miało miejsce 7 maja 2024 roku podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie. Kontrakt podpisany przez TCL oraz PZPN będzie obowiązywał do 31 lipca 2026 roku, z możliwością jego przedłużenia. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele firmy TCL – Carlos Li, dyrektor generalny TCL Industries Europe Business Group, Jayway Peng, dyrektor zarządzający TCL Electronics Polska, a także Łukasz Wachowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To nie pierwsza współpraca marki TCL z przedstawicielami sportu. Firma nawiązuje liczne partnerstwa w Europie i na świecie. Jest partnerem narodowych reprezentacji piłkarskich m.in. Niemiec czy Hiszpanii, sponsoruje wydarzenia sportowe jak Copa America 2019 czy organizacje sportowe jak FIBA.

Oficjalny komunikat PZPN dotyczący współpracy nawiązanej z TCL: kliknij

Zdjęcia: TCL

Bezpłatna prenumerata