Finał VII edycji programu edukacyjnego „Bosch Termotechnika Szkoli”

W czerwcu wyłoniono 15 laureatów VII edycji programu Bosch Termotechnika Szkoli. Pierwszych pięciu otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Już po raz drugi dla laureatów przygotowane zostały również dodatkowe szkolenia z zakresu techniki grzewczej poprowadzone przez ekspertów Bosch.
Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.
Tegoroczną edycję zmuszeni byliśmy w całości przeprowadzić w formie zdalnej. Było to nie lada wyzwanie, ale dzięki dobrej organizacji i wspaniałej mobilizacji szkół, z którymi współpracujemy, mogliśmy z sukcesem kontynuować 7. już edycję programu. Bardzo się cieszę, że zaangażowanie uczniów w zdobywanie praktycznej wiedzy i kompetencji z edycji na edycje tylko rośnie – podsumowuje Piotr Narkiewicz, kierownik marketingu, Bosch Termotechnika.
W ramach programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia w formie online. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, rekuperacji i pomp ciepła.
Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Termotechnika.
W VII edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2020/2021 wzięło udział 478 uczniów z 31 szkół. Natomiast we wszystkich siedmiu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 1900 uczniów z 31 szkół z całej Polski.
Laureaci VII edycji programu Bosch Termotechnika Szkoli (rok szkolny 2020/2021):
I nagroda: Dawid Jóźwik, Wiktor Warczachowski, Kacper Wierzchowski, Aleksy Kolankiewicz, Krystian Welenc, wszyscy z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku
II nagroda: Adam Kaczmarczyk, Kamil Lisowski, Kacper Piasecki, Szymon Turkowski z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku oraz Oskar Justyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
III nagroda: Bartłomiej Kruk, Jakub Gajewski, Jakub Kruszewski, Adam Polit z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku oraz Damian Wójcik z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

Bezpłatna prenumerata