Finał VI edycji Junkers Szkoli

W czerwcu wyłoniono 15 laureatów VI edycji programu Junkers Szkoli. Najlepsza piątka otrzymała voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. W tym roku dla laureatów przygotowane zostały również dodatkowe szkolenia z zakresu techniki grzewczej poprowadzone przez ekspertów Bosch.

Junkers Szkoli (nowa nazwa programu: Bosch Termotechnika Szkoli) to program edukacyjny, który Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych. – Zakończenie tegorocznej edycji programu musieliśmy przemodelować i sprawnie dopasować do zupełnie nowych panujących realiów i zasad. Bardzo się cieszymy, że z sukcesem udało nam się sfinalizować program i wyłonić zwycięzców. W tym roku w programie wzięło udział aż 30 szkół z całej Polski. Z przyjemnością obserwujemy, że coraz więcej uczniów techników jest chętnych do poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania cennych kompetencji, niezbędnych na rynku pracy – podsumowuje Piotr Narkiewicz, kierownik marketingu, Bosch Termotechnika.

W ramach programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia do Centrów Szkoleniowych Junkers-Bosch w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, rekuperacji i pomp ciepła. 

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. Zdobycie uprawnień ułatwi im start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Partnera Junkers-Bosch.

W VI edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 365 uczniów z 30 techników. We wszystkich sześciu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 1400 uczniów z 30 szkół z całej Polski.

W tym roku program zmienia nazwę na Bosch Termotechnika Szkoli.

Bezpłatna prenumerata