EuroSkills Gdańsk 2023

W zawodach EuroSkills, które odbywają się regularnie co dwa lata, rywalizują najlepsi fachowcy oraz młodzi zawodnicy z całej Europy. Obecny rok jest szczególny, ponieważ prestiżowe Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów będę organizowane w Polsce.
Głównymi ideami konkursu są podnoszenie kompetencji zawodowych, wymiana dobrych praktyk, budowanie partnerstw edukacyjno-biznesowych oraz tworzenie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego.
Organizatorami i gospodarzami wydarzenia są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów sportowych w Polsce – stadion Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.
Na EuroSkills Gdańsk 2023 Polskę reprezentuje kadra 41 zawodników oraz 36 ekspertów. Większość z nich na międzynarodowe igrzyska umiejętności została wyłoniona podczas zawodów SkillsPoland. Rozegrano je w listopadzie 2022 roku również na Pomorzu. Do zwycięzców konkursów branżowych dołączyli także laureaci SkillsPoland Edycja Specjalna, czyli uczestnicy zawodów, które odbywały się w szkołach i na uczelniach w całym kraju do kwietnia 2023.
Podczas EuroSkills polska drużyna będzie rywalizowała z zawodnikami z 32 krajów, w 43 konkurencjach, podzielonych na 6 kategorii konkursowych: technologia budowlana, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka.
EuroSkills Gdańsk 2023 to nie tylko konkurs talentów i umiejętności. Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu organizatorzy przygotowują wiele niespodzianek, poza śledzeniem zmagań konkursowych, na widzów będą czekać strefy o nazwie „Try a skill”. Ponadto na widzów czekają koncerty, artystyczne widowiska, targi szkół, konferencje, pokazy oraz wystawy.
W tegorocznym wydarzeniu EuroSkills może wziąć udział każdy. Jedynym warunkiem wzięła udziału jest darmowa rejestracja.
www.euroskills2023.org/pl

Bezpłatna prenumerata