Danfoss Eco – termostat nagrodzony w Danish Design Award 2018

Klaus Schroeder z Design-People APS i Strategic Project Manager Morten Bjerg Kofod z Danfoss odebrali nagrodę pod koniec maja

Co roku w konkursie Danish Design Award wyróżniane są nowe i przełomowe produkty. W 2018 roku termostat Danfoss Eco został wyróżniony w kategorii „Wybór Klientów”.

Jury, które w tym roku poszerzyło się o międzynarodowych członków z Singapuru, Chin i USA, wyjaśniło swój wybór: „Danfoss Eco jest to prosty, ale bardzo skuteczny termostat grzejnikowy, który może zapewnić oszczędność energii w prywatnych domach. Dzięki aplikacji Bluetooth regulacja ogrzewania w każdym pomieszczeniu jest niezwykle prosta. Sam fakt, że termostat utrzymuje zużycie energii w domu pod kontrolą, nie jest niczym nowym, ale większość rozwiązań grzewczych nie jest tak łatwo dostępna, zarówno ze względu na koszty jak i intuicyjność. Z drugiej strony, Danfoss Eco™ to pierwszy tego typu produkt opracowany dla konsumenta, a nie dla entuzjastów technologii, co sprawia, że produkt jest odpowiedni dla milionowego rynku prywatnych konsumentów, którzy pragną bardziej energooszczędnego rozwiązania grzewczego”.

Danfoss Eco™ został zaprojektowany przez Danfoss we współpracy z Design-People APS.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017