Daikin: testy agregatów wody lodowej w obecności klientów

Jeszcze w tym roku Daikin Applied Europe umożliwi klientom możliwość obserwacji procesu testowania urządzeń, czyli WITNESS TEST w nowej komorze klimatycznej. Będzie to możliwe w centrum testowym mieszczącym się przy fabryce we Włoszech w miejscowości Cecchina (niedaleko Rzymu). Będą tam testowane urządzenia z bardzo szerokiego zakresu, w tym przede wszystkim chillery chłodzone wodą i powietrzem (do 2000 kW wydajności chłodniczej z zastosowanymi nawet 30 wentylatorami), w symulowanych warunkach zewnętrznych od -15 do 52°C. Stanowiska testowe przeznaczone specjalnie do Agregatów Wody Lodowej chłodzonych wodą pozwolą zbadać urządzenia o wydajności chłodniczej 2 MW, 4 MW i 11 MW. Testom będą podlegały również pompy ciepła oraz procesy free-coolingu i odzysku ciepła.

Laboratorium ma akredytacje zgodności z EN 14511:2013 i ISO 9614:2009 oraz innymi normami branżowymi europejskimi i amerykańskimi oraz aprobatą AHRI. Ma również uprawnienia do testowania urządzeń chłodzonych powietrzem na potrzeby certyfikacji Eurovent.

W celu zapewnienia bezpiecznych warunków dla obserwatorów przy komorze testowej znajduje się w pełni wyposażone pomieszczenie, z którego w komfortowych warunkach może być prowadzona obserwacja. Na monitorach jest możliwość obserwowania charakterystyk urządzeń testowanych w komorach.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017