Certyfikat EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO

15 stycznia 2014 roku, w gmachu Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy pism branżowych i ogólnoinformacyjnych, poświęcona wręczeniu pierwszego w Europie Certyfikatu EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO. To zaszczytne wyróżnienie z rąk dr Joanny Tkaczyk,  Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., odebrał wiceprezes zarządu FERRO S.A., Zbigniew Gonsior.

Już wkrótce symbolem unijnej stokrotki będą oznakowane baterie  oszczędzające wodę marki FERRO z serii: Veneto, Genova i Cassino Verdeline. To pierwsze tego typu wyróżnienie w skali europejskiej, które potwierdza, że spółka FERRO jest zainteresowana nie tylko ekonomicznym wymiarem biznesu, ale także jego szeroko pojętym otoczeniem. Armatura sanitarna jest jedną z najmłodszych kategorii wśród kilkudziesięciu grup wyrobów, dla których opracowano kryteria przyznawania oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Prace Komitetu Unii Europejskiej ds. Oznakowania Ekologicznego (KUEOE) dla armatury sanitarnej trwały 3 lata. Firma FERRO jako pierwszy polski producent baterii oszczędzających wodę, wzięła w nich czynny udział. Zgodnie z procedurą ubiegania się o Certyfikat EU Ecolabel, w 2013 roku złożyła komplet dokumentów aplikacyjnych do jednostki właściwej na terenie naszego kraju jaką jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Producent przedstawił dokumentację dotyczącą spełnienia norm PN EN, deklaracje zgodności, atesty oraz sprawozdania z badań laboratoryjnych dotyczące między innymi przepływów dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych oszczędzających wodę z kolekcji: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine. Wszystkie zgłoszone produkty przeszły pomyślnie weryfikację i otrzymały  Certyfikat EU Ecolabel: PL/040/001/01 – najważniejsze europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii.

Produkty nagrodzone certyfikatem charakteryzuje doskonała jakość oparta o innowacyjną technologię i europejskie komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody, takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi ok. 12-16 litrów w ciągu minuty.

FERRO poddając swoje produkty certyfikacji wykorzystało ten proces również jako narzędzie kontroli i doskonalenia baterii sygnowanych logo VerdeLine. Dzięki temu firma udowodniła, że jej głównym priorytetem jest dbałość o najwyższą jakość produktów zarówno w aspekcie innowacyjności, jak i rozwiązań dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku, a w konsekwencji takich, które oszczędzają energię, zasoby naturalne i ograniczają koszty związane z ich codziennym wykorzystywaniem.

Opisy baterii oznaczonych Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01

Cassino Verdeline Plus bateria umywalkowa stojąca BCS2VL

Cassino VerdeLine Plus bateria umywalkowa stojąca nablatowa BCS2LVL

Cassino VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BCS4VL

Veneto VerdeLinebateria umywalkowa stojąca BVN2L

Veneto VerdeLinebateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych BVN2LVL

Veneto VerdeLine – bateria zlewozmywakowa stojąca BVN4VL

Genova VerdeLine bateria umywalkowa stojąca BGE2VL

Genova VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca BGE4VL

Wiceprezes zarządu FERRO S.A., Zbigniew Gonsior
odbiera Certyfikat Ecolabel z rąk dr Joanny Tkaczyk,
Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej
Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017