Carrier finalizuje przejęcie Viessmann Climate Solutions

Firma Carrier Global Corporation ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie Viessmann Climate Solutions od Viessmann Group. Transakcja ta stanowi kolejny znaczący krok w transformacji portfolio Carrier, jeszcze bardziej wzmacniając globalną pozycję firmy jako lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

Połączenie oznacza dodanie do istniejącego portfolio Carrier wiodącej marki ze zróżnicowanym modelem kanałów sprzedaży bezpośredniej do instalatorów. Viessmann Climate Solutions jest ponadto kluczowym dostawcą wysoce wydajnych i odnawialnych rozwiązań klimatycznych z ponad 100-letnim doświadczeniem w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. 12 000 wysoce wyspecjalizowanych członków zespołu Viessmann Climate Solutions jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Carrier jako wiodącego dostawcy HVAC na świecie, na stałe umiejscawiając Carrier w szybko rozwijającej się przestrzeni mieszkaniowej i działalności komercyjnej (RLC) w Europie. Thomas Heim, który wcześniej zarządzał Viessmann Climate Solutions, będzie kierował Carrier RLC HVAC w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, co obejmuje działalność Viessmann Climate Solutions i Carrier RLC we wspomnianym regionie, w tym także Riello.

– Połączenie z Viessmann Climate Solutions tworzy najbardziej kompleksowy i zróżnicowany pakiet zrównoważonych technologii i usług klimatycznych w branży – powiedział David Gitlin, prezes i dyrektor generalny Carrier. Transakcja ta, wraz z planowanym wyjściem z naszych dotychczasowych obszarów aktywności w ramach Fire & Security i Commercial Refrigeration, przekształci funkcjonowanie Carrier w działalność o wyższym wzroście, z wyraźnym naciskiem i mandatem globalnego lidera w zakresie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

Max Viessmann, dyrektor generalny Viessmann Group, dołącza do zarządu Carrier. – Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z Dave’em i jego zespołem kierowniczym, a także moimi kolegami z zarządu, aby zbudować przyszłościowego, prawdziwie globalnego lidera klimatycznego – powiedział Max Viessmann. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym połączeniem, które stanowi doskonałą podstawę do wykorzystania możliwości rozwoju i maksymalizacji wpływu na przyszłe pokolenia.

Dodanie do portfolio Viessmann Climate Solutions, pozycjonuje Carrier jako cyfrowego, skalowalnego, kompleksowego dostawcę zrównoważonych rozwiązań klimatycznych i energetycznych, który zaspokaja wszystkie potrzeby związane z ogrzewaniem, chłodzeniem, odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaiką, magazynowaniem energii i zarządzaniem energią w domu.

Bezpłatna prenumerata