Budma 2022 – budownictwo gotowe do spotkań

Ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po „krótkiej przerwie” zapowiada się znakomicie – w Poznaniu będziemy mogli liczyć na prezentację kilkuset nowości i premier rynkowych, a spora część wystawców targów ubiega się także o przyznanie dla ich produktów prestiżowej nagrody Złotego Medalu targów BUDMA.
Zaplanowana na 1-4 lutego 30 edycja targów BUDMA nabiera rozpędu. Na co można liczyć w Poznaniu?
– Spodziewamy się udziału około 600 firm z szeroko pojętego zakresu budownictwa. Targi tradycyjnie ułożone będą według tematycznych salonów. Zobaczymy silne reprezentacje firm z branży stolarki otworowej, dachów, ścian, stropów, posadzek, systemów wykończeniowych, rusztowań i szalunków, narzędzi i sprzętu pomocniczego, prefabrykacji czy także architektury miejskiej i rozwiązań smart home oraz smart city – mówi Dariusz Muślewski, dyrektor targów BUDMA. – Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe, wdrożenie nowych systemów czy rozwiązań czy zaobserwowania najnowszych trendów oraz „dotknięcie” innowacyjnych technologii i produktów. Według zapowiedzi naszych wystawców zobaczymy ich w Poznaniu aż kilkaset. Najważniejsze jest jednak to, że cała branża budowlana jest gotowa do spotkań, a na te już dzisiaj serdecznie zapraszam.
Targi to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoisku wystawcy, ale także szereg wydarzeń towarzyszących, które odbywają się na kilku płaszczyznach.
Prawidłowe techniki montażu stolarki otworowej i najbardziej dopasowanych do tego zadania narzędzi zobaczymy w ramach akcji Dobry Montaż, Pokazy Sztuki Dekarskiej czy Strefa Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich. Niezwykle ciekawie zapowiada się Strefa Testów organizowana przy współpracy z Grupą Prace Wykończeniowe. Oprócz pokazów niezwykłych umiejętności Ambasadorów Grupy – znakomitych fachowców – będzie można liczyć na szereg dodatkowych atrakcji, a także spotkać niecodziennych gości. Planowana jest także strefa pokazowa dla operatorów maszyn budowlanych w ramach odbywających się w tym samym czasie targów INTERMASZ/INFRATEC.
Dzień przed rozpoczęciem targów, 31 stycznia, wystartuje dwudniowy Kongres Budownictwa Polskiego. W niezwykłej scenerii Sali Ziemi w obiekcie Poznań Congress Center spotkają się przedstawiciele sektora budownictwa i branż towarzyszących. Wydarzenie obejmie cykl debat, wykładów i obrad. – Dwa dni, pięć bloków tematycznych, kilkanaście debat z udziałem przedsiębiorców, top managerów, przedstawicieli świata nauki i administracji rządowej. Przedstawimy nie tylko największe problemy sektora budownictwa, ale także strategie współpracy, racjonalne rozwiązania i kierunki, które pozwolą nam na rzetelną realizację kontraktów. A to wszystko na bazie przepisów regulujących prawa i obowiązki strony zamawiającej i wykonawczej – mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, organizatora Kongresu.
Forum Designu i Architektury D&A w dniach 2-3 luty będzie skupiało projektantów, uczniów i studentów kierunków architektonicznych, designerów i producentów poszukujących nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni.
Bilety na targi są już dostępne on-line: www.tobilet.pl, www.budma.pl

Bezpłatna prenumerata