Bosch Termotechnika – ogólnoeuropejska kampania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Zgodnie z planami UE, do 2050 roku Europa ma stać się pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie. W sektorze budowlanym, gdzie wiele instalacji grzewczych ma ponad 20 lat, zapotrzebowanie na zrównoważone produkty jest szczególnie duże. Dlatego Bosch uruchomił ogólnoeuropejską kampanię, której celem jest modernizacja lub instalacja jak największej liczby ekologicznych urządzeń grzewczych w całej Europie.
W Polsce kampania wystartowała w październiku. Grupą docelową w pierwszym etapie są klienci ostateczni. W przyszłym roku planowane jest rozszerzenie kampanii o działania skierowane do instalatorów, którzy jako ambasadorzy marki pomagają klientom w doborze właściwego urządzenia oraz jego instalacji.
W ramach kampanii na rzecz zrównoważonego rozwoju „Ograniczaj emisję CO2 i rachunki za ogrzewanie” Bosch pokazuje, jak łatwo można zrobić ważny krok w kierunku ochrony klimatu we własnych czterech ścianach. W kampanii pokazane są zwykłe osoby, które prowadzą zwykłe życie, a jednocześnie stają się bohaterami w walce z emisją CO2. Nieważne co robisz: jesteś pod prysznicem, czytasz książkę, oglądasz serial czy jesz popcorn, wystarczy, że jesteś użytkownikiem urządzenia grzewczego, które jest przyjazne dla środowiska np. pompa ciepła lub kocioł kondensacyjny, aby mieć wpływ na redukcję śladu węglowego i ochronę klimatu.
Bosch oferuje instalacje grzewcze redukujące ślad węglowy dla nowych budynków i projektów modernizacyjnych. Np. pompa ciepła powietrze/woda Compress 7000i AW to jedna z najcichszych pomp ciepła na rynku, która może być stosowana zarówno w nowych budynkach, jak i w projektach modernizacyjnych. Modulowana moc grzewcza urządzenia to gwarancja produkcji ilości ciepła zgodne z zapotrzebowaniem budynku. Urządzenie zapewnia niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności (współczynnik COP sięgający wartości 4,25 przy temperaturze powietrza 2°C) oraz zapewnia dostarczanie ciepła do temperatury zewnętrznej -20°C. Compress 7000i AW zapewnia funkcje grzania i chłodzenia – komfort cieplny latem i zimą.
Więcej

Bezpłatna prenumerata