Bosch – 100 mln euro w pompy ciepła

W roku 2018 spółka Bosch Termotechnika odnotowała rekordowe obroty w wysokości 3,5 miliarda euro. To o 2,3% więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Czynnikiem wzrostu, który w największym stopniu przyczynił się do sukcesu, był rozwój segmentu urządzeń przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego, a zwłaszcza sprzedaż pomp ciepła.

Na targach ISH Energy we Frankfurcie nad Menem spółka Bosch Termotechnika zaprezentowała się na powierzchni prawie 4 tys. m2, w nowej hali 12, gdzie po raz pierwszy sąsiadowały ze sobą stoiska Bosch i Buderus. - Dzięki silnym markom oraz innowacyjnym produktom powiązanym z digitalizacją, decentralizacją i elektryfikacją, które stanowią trzy najważniejsze trendy w branży, jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. W coraz bardziej złożonym świecie techniki grzewczej jesteśmy najlepszym partnerem dla instalatorów i serwisantów – powiedział Uwe Glock, prezes zarządu spółki Bosch Termotechnika. Pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość” Buderus zaprezentował, w jaki sposób instalatorzy i serwisanci mogą liczyć na wsparcie i kompetencje doradcze przy wyborze, uruchamianiu oraz konserwacji systemów grzewczych.

W segmencie techniki grzewczej i klimatyzacyjnej coraz większe znaczenie mają urządzenia zasilane energią elektryczną. Bosch będzie rozbudowywać ofertę o pompy ciepła, elektryczne podgrzewacze wody i urządzenia klimatyzacyjne. Równocześnie chce wejść w nowe segmenty rynku, np. zarządzanie energią czy rozwiązania energetyczne oparte na ogniwach paliwowych.

Spółka Bosch Termotechnika zainwestuje w nadchodzących latach ok. 100 milionów euro w segment pomp ciepła. Głównym obszarem działań będą łatwe w instalacji rozwiązania systemowe, które są przygotowane fabrycznie do sterowania przez Internet. W 2018 roku uruchomiono produkcję trzech nowych produktów na trzech nowych liniach produkcyjnych w szwedzkim zakładzie w Tranäs. Dla europejskiego rynku pomp ciepła, który ma 95% udziału w rynku światowym, spółka Bosch Termotechnika ze swoimi ośrodkami badawczo-rozwojowymi w szwedzkim Tranäs, portugalskim Aveiro oraz niemieckim Wernau jest mocnym graczem.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 6/2018 1/2018 12/2017