50 urodziny firmy KESSEL – 50 lat pomysłów i doświadczeń

Już 50 lat minęło odkąd w małej miejscowość Lenting w Bawarii Bernhard Kessel powołał do życia kilkuosobową firmę produkującą narzędzia, a następnie elementy instalacyjne z tworzywa sztucznego. Przełom nastąpił w roku 1971, w którym to na bazie czyszczaka stworzona została zasuwa burzowa Staufix w wielu wariantach. W podobny sposób, w ciągu 50 lat istnienia, powstała szeroka gama produktów nie tylko praktycznych i funkcjonalnych, ale przede wszystkim innowacyjnych pod względem techniki i pomysłowości wykonania.

Obecnie firma zatrudnia ok. 450 pracowników i jest jednym z wiodących na rynku producentów urządzeń służących do odprowadzania ścieków: zaworów zwrotnych, wpustów, odwodnień liniowych, separatorów, przepompowni oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. KESSEL działa międzynarodowo, ma filie i partnerów w wielu krajach Europy i świata. Na rynku polskim istnieje od 2004 r.

W dniach 17-18.10 br. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia firmy Kessel AG w Lenting. Z tej okazji zaproszono do siedziby firmy pracowników, klientów oraz kluczowych partnerów biznesowych i wspólnie świętowano ten wyjątkowy jubileusz. Kluczowym momentem było wręczenie założycielowi firmy – Bernhardowi Kessel – szyldu z ulicą nazwaną jego imieniem, która prowadzić będzie do fabryki KESSEL. Podczas uroczystej gali (17.10) wręczano nagrody, wygłaszano przemowy i podkreślano znaczenie firmy dla regionu. Duże podziękowania padły pod adresem pracowników firmy.

Licznie zgromadzonym gościom czas umilały występy muzyczne, akrobatyczne i kabaretowe. Następnego dnia odbył się festyn, na którym zjawili się nie tylko pracownicy, ale także ich rodziny. W tym szczególnym dniu siedziba KESSEL przemieniła się w centrum zabaw i biesiady. Przejażdżka samochodem wyścigowym pod okiem mistrza kierownicy Michaela Bartelsa, nauka jazdy na monocyklu, jazda na byku to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników. Oprócz tego umożliwiono zwiedzanie hal produkcyjnych, dzięki czemu można było zobaczyć na żywo jak powstają  produkty KESSEL, począwszy od małych wpustów aż po duże zbiorniki np. oczyszczalni ścieków. Największą atrakcją wieczoru był koncert zespołu Spider Murphy Gang, który sądząc po reakcjach niemieckich kolegów, jest popularnym rockowym bandem po zachodniej stronie Odry. Kilkugodzinną imprezę zwieńczył przepiękny, zsynchronizowany z muzyką pokaz sztucznych ogni. W obchodach wzięło udział około 1400 osób.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017