30-lecie FLOP SYSTEM

FLOP SYSTEM sp. z o.o. kontynuuje działanie powstałej w 1989 roku spółki cywilnej i jest jedną z niewielu firm z 100% kapitałem polskim, działających w branży wentylacyjnej nieprzerwanie od 30 lat.

Rozpoczynając od importu skandynawskich, elektrycznych nagrzewnic powietrza, z czasem stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek handlowych, zajmujących się importem urządzeń wentylacyjnych i nagrzewnic powietrza. Jako wieloletni wyłączny dystrybutor, wprowadziła na polski rynek wyroby firm: Systemair, Dantherm, Fresh, Manrose, Olimpia Splendid, Titon.

Milenium roku 2000 uczciła wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz przystąpieniem do unijnego projektu badawczo-rozwojowego, koordynowanego przez University of Cambridge, a w latach 2006-2008 kolejnego, tym razem z University of Brighton.

FLOP SYSTEM zainicjował stosowanie w Polsce takich, urządzeń jak: wentylatory kanałowe, kurtyny powietrza, rekuperatory, nawiewniki okienne, nawietrzaki ścienne i inne.

Jako pierwsza zaprezentowała w 2008 roku wentylator kanałowy Sentinel z silnikiem prądu stałego EC, przeznaczony do systemów modulowanej wentylacji.

W roku 2014 FLOP SYSTEM rozpoczął działalność produkcyjną w systemie OEM, wprowadzając na rynek rekuperatory serii RekuEKO, przeznaczone dla budownictwa jednorodzinnego.

Na bazie zdobytego doświadczenia, skonstruowano i uruchomiono także produkcję wentylatorów zbiorczych DachBOX oraz ściennych nawietrzaków akustycznych w wersji glifowej, zaprojektowanych do współpracy z systemem modulowanej wentylacji na żądanie, dla budownictwa wielorodzinnego, np. bardzo eleganckie nawietrzaki KAMELEON, wytwarzane w kooperacji ze szwedzką firmą Fresh, stanowią wyjątkowe połączenie estetyki z funkcjonalnością.

Bezpłatna prenumerata