30 drzew na 30-lecie Purmo

Rok 2022 jest wyjątkowy dla marki Purmo to czas wprowadzenia na rynek wielu innowacyjnych produktów (modele grzejników Flex i Tinos H Flex, dekoracyjne grzejniki łazienkowe Figuresse, klimakonwektor Vido S2, automatyka Unisenza), wejścia na giełdę w Helsinkach czy powrót na targi Instalacje po okresie niemal dwuletniego lockdownu. To także rok, w którym marka Purmo obchodzi i świętuje 30-lecie obecności na rynku polskim.
30-lecie obecności marki Purmo na rynku polskim to wyjątkowy czas dla pracowników firmy, którzy od lat pracują nad pozycją niekwestionowanego lidera firmy jako producenta i dostawcy systemów grzewczych w naszym kraju. Z tej okazji w ramach wolontariatu zespół podjął decyzję o upamiętnieniu tej wyjątkowej rocznicy poprzez akcję zasadzenia trzydziestu drzew, jednego za każdy rok obecności marki Purmo w Polsce. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – miasto Rybnik, w którym działa największa i najbardziej nowoczesna w Europie fabryka grzejników płytowych marki Purmo w Europie. To także dodatkowe działania spośród wielu podejmowanych przez firmę, aby efektywnie obniżyć emisję CO2 w całym procesie produkcyjnym, a także wyraz dbałości pracowników o ochronę środowiska.
W akcji sadzenia drzew cały zespół handlowy, techniczny oraz marketingowy firmy Purmo pod nadzorem specjalistów od zieleni miejskiej zrealizował to niecodzienne zadanie. – Mamy nadzieję, że ten projekt – również dzięki dużej ilości pozytywnej energii, która towarzyszyła nam wszystkim podczas prac – pozwoli w przyszłości cieszyć się tym miejscem lokalnej społeczności, spacerowiczom i rowerzystom, a nam będzie przypominał o historii naszej firmy – mówi Janusz Skibniewski, Marketing Cluster Lead w Purmo Polska.
W efekcie wspólnego wysiłku pracowników Purmo powstał szpaler trzydziestu drzew – klonów, grabów i akacji przy nowej ścieżce rowerowej w Rybniku. – Jesteśmy dumni z naszego wkładu pracy i wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie za kilka lat to miejsce będzie jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców, a nasze drzewa będą wzbogacały ekosystem i służyły lokalnej społeczności przez wiele następnych dziesięcioleci, generując niezbędny nam do życia tlen – podsumowuje projekt Andrzej Iżycki, wiceprezes ds. sprzedaży w Polsce.
Klony kolumnowe Crimson Sentry, graby fastigiata i robinie akacjowe – w sumie 30, wysokich na 4-5 metrów i mających około 12-centymetrowy obwód pnia drzew, posadzono w dzielnicy Niedobczyce, przy budowanym właśnie kolejnym odcinku bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny. Teren wskazało miasto, a akcję sadzenia drzew zorganizowało Purmo, zlecając to zadanie firmie ogrodniczej Grinn-Plus. Pod okiem profesjonalistów, którzy odpowiednio przygotowali podłoże, drzewa posadziło 30 pracowników Purmo. Obok stanęła okolicznościowa instalacja – kamień, który upamiętnia przedsięwzięcie.
Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa. Świadczy ona o tym, że działająca od lat w Rybniku firma czuje się związana z miastem i działa w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Posadzenie drzew, które upiększają krajobraz i mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, to świetny pomysł na uczczenie jubileuszu – podsumował Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.
Należąca do międzynarodowego koncernu o fińskich korzeniach Purmo Group Poland Sp. z o. o. przez 30 lat swojej obecności sprzedała na rynku polskim 17 mln grzejników płytowych. Statystycznie oznacza to, że praktycznie w każdym domu w naszym kraju znajduje się co najmniej jeden grzejnik tej marki. Produkowane są one w Rybniku – największej fabryce koncernu, o mocy produkcyjnej na poziomie 2,7 mln grzejników rocznie. W tym najbardziej efektywnym i stale modernizowanym zakładzie produkcyjnym pracują cztery linie produkcyjne obsługiwane przez doświadczoną załogę oraz najnowocześniejsze roboty, a grzejniki z Rybnika wysyłane są na cały świat.

Bezpłatna prenumerata