25 lat firmy LOOS Centrum w Polsce

Należąca do Grupy Bosch spółka LOOS Centrum od ponad 25 lat oferuje innowacyjne kotły przemysłowe, które wykorzystywane są w niemal każdej gałęzi przemysłu. Dla wszystkich kotłów przemysłowych Bosch w średnim i dużym zakresie mocy LOOS oferuje rozwiązania umożliwiające wykorzystanie jako paliwa do 100% wodoru. Jeśli dostępna ilość wodoru podlega wahaniom lub jest niewystarczająca, paliwo to może być stosowane jako uzupełnienie dla np. gazu ziemnego w instalacjach wielopaliwowych do wytwarzania pary technologicznej lub gorącej wody. Firma oferuje wszystkie konwencjonalne kotły przemysłowe w wersji H2-ready, co ułatwia późniejsze przestawienie dostosowanie instalacji do pracy na wodorze.
Wszystkie kotły LOOS mogą być oferowane w wersji przeznaczonej do spalania biogazu, a także biooleju i paliw specjalnych, które powstają jako produkty uboczne w wielu dziedzinach nowoczesnej produkcji. Firma Bosch ma również w swoim portfolio kotły elektryczne, które jako produkt „zeroemisyjny” wpisują się idealnie w proces polskiej dekarbonizacji.
Historia firmy sięga 1865 roku. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych LOOS/Bosch w Niemczech i Austrii wytwarzanych jest rocznie ponad 1500 systemów kotłowych. LOOS oferuje również niezbędne dla funkcjonowania systemów urządzenia okołokotłowe, które są dostarczane do klienta w formie gotowych do zamontowania modułów.
Od 25 lat oferujemy naszym klientom tylko najlepsze rozwiązania: zaawansowane technicznie produkty i specjalistyczną wiedzę z zakresu techniki kotłowej. Troszczymy się także o środowisko, dbając o to, by nasze produkty były jak najbardziej energooszczędne – podsumowuje Bernhard Morawietz, prezes zarządu LOOS Centrum.

Bezpłatna prenumerata