Tytani Energii 2012

W dniu 24 kwietnia 2013 roku odbyła się Wielka Gala rozdania nagród „Tytani Energii 2012”, w Sali widowiskowej „Warszawa” Kopalni Soli w Wieliczce. Tytani Energii 2012 to unikalny konkurs skierowany do przedsiębiorstw z szeroko pojętego sektora przemysłowego, które mogą pochwalić się najlepszymi praktykami w zakresie efektywności energetycznej, ochrony środowiska i ekologicznej produkcji, jak również dostawców najlepszych rozwiązań dla tego sektora. W konkursie Tytani Energii 2012 nagradzane są firmy, które są liderami w konkretnych działaniach i projektach, dzięki czemu odnoszą sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym. Konkurs ma na celu popularyzację ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, najciekawszych produktów w tym sektorze, a także promocję innowacyjnej myśli technicznej.

Laureaci nagrody Tytani Energii 2012

Rozwiązanie/ produkt roku 2012: Foster Wheeler – za kocioł CFB opalany w 100% biomasą, w tym 20% biomasą typu agro. Wyróżnienie: Enerbit – za system Cogenopta do zarządzania pracą elektrociepłowni z uwzględnieniem akumulacji ciepła wdrożony w Elektrociepłowni Białystok.

Inwestycja roku 2012: Grupa Ożarów S.A. – za instalację paliw alternatywnych. Wyróżnienie: Gmina Kisielice – za zagospodarowanie biomasy do produkcji ciepła.

Firma roku 2012: Energoprojekt Katowice S.A. – za przygotowanie dokumentacji dla modernizacji Elektrowni Konin w zakresie budowy wysokosprawnego kotła fluidalnego dedykowanego do spalania 100% biomasy. Wyróżnienie: International Paper Kwidzyn – za działania efektywne energetycznie i środowiskowo w zakresie stworzenia zrównoważonych źródeł biomasy

Człowiek roku 2012: Stanisław Tokarski, Tauron Wytwarzanie S.A. – za sukcesywne dążenie do rozwoju spółki w zakresie ekologicznej produkcji energii oraz realizację strategicznych projektów w zakresie OZE. Wyróżnienie: dr inż. Danuta Martyniak, Pracownia Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego, Zakładu Traw, Roślin Motylkowatych i Energetycznych w Radzikowie – za badania oraz wyhodowanie nowej odmiany trawy przeznaczonej na cele energetyczne – perzu wydłużonego Bamar.

Bezpłatna prenumerata