Targi Aquatherm Warsaw – podsumowanie

Druga polska edycja spotkań profesjonalistów branży HVAC, instalacji sanitarnych i basenów zgromadziła ponad 2100 odwiedzających i wystawców z 13 krajów Europy i Azji. Międzynarodowe targi Aquatherm Warsaw odbywały się w dniach 16-18 listopada 2016 r. w Warszawie.

Oferta wystawiennicza firm z Polski, ale także Włoch, Turcji, Chin, Litwy czy Ukrainy, obejmowała kotły, pompy ciepła, grzejniki, systemy ogrzewania płaszczyznowego, instalacje grzewcze i akcesoria instalacyjne, komponenty do klimatyzacji i wentylacji, a także wyposażenie basenów i SPA.

Ofertę wystawienniczą uzupełniały liczne wykłady i panele dyskusyjne, poświęcone najważniejszym zagadnieniom branżowym, takim jak zwiększanie efektywności energetycznej w nowo budowanych i modernizowanych obiektach. Podczas konferencji Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła dyskutowano o najlepszych instalacjach, kosztach eksploatacji i najczęstszych błędach. W prezentacjach uczestniczyli eksperci firm Inverter, Danfoss czy Hewalex. Nowością tegorocznej edycji Aquatherm Warsaw była wyodrębniona sekcja basenów i SPA, której towarzyszyła specjalna konferencja poświęcona strategii poprawy funkcjonalności i optymalizacji kosztów obiektów basenowych.

Przedstawiciele branży dyskutowali także o zmianach, związanych z rozwojem branży usług budowlanych i instalacyjnych. Fundacja Praktyków Biznesu prezentowała skuteczne metody dotarcia i pozyskania klientów i zdobywania zleceń.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy nagrodzili wysokiej jakości produkty, wyróżniające się innowacyjnością, funkcjonalnością i designem. „Złoty Medal Targów Aquatherm Warsaw” otrzymały firmy: Rakoczy Stal – za kocioł Cortina, a także Ferraro Group – producent jednostek odzysku ciepła HPR, firma FERVOR Home Comfort – za inteligentny system służący do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem domu oraz Karbonteko Sistema – wyróżniona za system ogrzewania płaszczyznowego Carbontek.

Wydarzenie odbywało się w EXPO XXI w Warszawie.

 
Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017