Centrum Klima pozyskała 33,5 mln zł brutto na nową inwestycję

Centrum Klima pozyskała w ramach leasingu zwrotnego 33,5 mln zł brutto na nową inwestycję. Środki te spółka w całości przeznaczy na rozbudowę zakładu produkcyjnego, a tym samym już w 2013 roku wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt. Dzięki łącznej inwestycji o wartości 40-50 mln zł Centrum Klima znajdzie się w gronie światowych liderów technologicznych na rynku HVAC i znacząco zwiększy możliwości produkcyjne oraz magazynowe. Nowy obiekt pozwoli także na zwiększenie zatrudnienia w spółce.
Nowa inwestycja Centrum Klima obejmuje:

  • nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni 3000 m2 wyposażoną w unikatową w Unii Europejskiej, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną
  • halę magazynową o powierzchni 3700 m2 umożliwiającą składowanie około 7 tys. palet
  • budynek biurowy o powierzchni użytkowej 650 m2
  • pełną infrastrukturę techniczną – niezależną od dotychczas istniejącej – m.in. kotłownię gazową, stację transformatorową, rozdzielnię elektryczną, sprężarkownię oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem pozyskaliśmy finansowanie dla naszej nowej inwestycji. Rozbudowa obiektu w Wieruchowie umożliwi nam rozszerzenie dotychczasowej oferty i zwiększenie udziału produkcji własnej w przychodach. Planujemy rozpoczęcie budowy na początku II kwartału. Szacujemy, że unikatowe elementy wyprodukowane w nowej hali znajdą się w sprzedaży już w pierwszej połowie 2013 rokumówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Instalnews - bezpłatny biuletyn e-czasopisma InstalReporter 1/2018 12/2017 4/2017