Branża HVACR z wiatrem w żaglach

120 osób – producenci, dystrybutorzy i wykonawcy branży HVACR wraz z rodzinami – spotkało się w pierwszy weekend września 2014 roku. Podziwialiśmy, jak na wodach jeziora Niegocin zmaga się 17 załóg z 14 firm. Pomysłodawcą i organizatorem Regat jest portal branżowy HVACR.pl, a głównym sponsorem tegorocznych zawodów była Hurtownia Wentylacyjna DABROwent z Bydgoszczy. „Czekaliśmy na to cały rok” – tak mówią uczestnicy Regat Branży HVACR 2014. To żywy dowód na to, że zabawa połączona z rywalizacją i sprawdzianem swoich umiejętności żeglarskich w firmowym gronie świetnie się sprawdza. Wiele firm przyznaje, że potraktowało Regaty HVACR jako… gotową imprezę integracyjną. Wokół startujących drużyn zebrało się spore grono kibiców, skuszonych atrakcyjną propozycją spędzenia wrześniowego weekendu na Mazurach.

W programie zawodów przewidziano przeprowadzenie 8 wyścigów po trasie tzw. „śledzia”. Rozegranych zostało 6 pełnych wyścigów przy wietrze około 2B, temperaturze powietrza 24oC i niemal bezchmurnym niebie. Flauta przed niedzielnymi wyścigami zaburzyła zaplanowany porządek regat i, zamiast trzech, udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Lustrzana tafla wody i wymuszony postój na wozie pomogły zacieśnić kontakty między uczestnikami i… zrelaksować się.

W pięknym stylu – wygrywając wszystkie 6 wyścigów – na podium stanęła załoga VTS Polska Sp. z o.o. – jacht numer 39, za którego sterami zasiadł Damian Kunsztowicz. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca – firma AERECO Wentylacja Sp. z o.o. na Omedze numer 02, prowadzonej przez Marcina Spędzię. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Marka Kłosa w barwach spółki Jeven (Omega nr 11), debiutująca w zawodach żeglarskich HVACR.